Satış Sözleşmesi

SÖZLEŞME KONUSU VE ÖDEME ŞEKLİ

Ön sayfada  model, ürün adı, özellikleri, adet ve  birim fiyatları belirtilen ürünler müşteri/alıcı  tarafından  görülerek ve beğenilerek satıcıdan  özel olarak sipariş edilmiş,  satın alınmıştır. Bu sebeple, iş bu sözleşme tarafların karşılıklı, birbirlerinin serbest irade beyanları doğrultusunda müzakere edilerek akdedilmiştir. Alıcının,  satıcıya  ait mağazadan  sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz, sözleşmede satış fiyatı belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülükleri saptanmıştır. Alıcı, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri teyit ettiğini ve sonrasında ürünü özel olarak sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. Sipariş gerçekleştiği anda alıcı bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

                

ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış, eksik vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo/nakliye şirketinden teslim almayacaktır. Aksi takdirde teslim  alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcı ürünlerin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürün bedelini  3 (üç) gün içinde satıcıya ödemekle yükümlüdür. Ayrıca alıcı, alıcının gösterdiği adrese ve bu adreste teslim sırasında bulunan kişiye yapılan teslimatın, alıcıya yapılmış teslimat sayılacağını kabul etmektedir.

 

SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

Ünvanı: EV GÖR MOBİLYA TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Adresi: Aydıntepe. Mahallesi Marmara Cd. İnkişah Sk. No:9 Tuzla / İstanbul

Telefon: 0216 474 77 77

Eposta adresi[email protected]

 

Satıcı, sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, haklı gerekçelerle, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta ürünü tedarik edebilir. Satıcı ürünün teslimi ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Bu takdirde alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.                                        

YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile alıcının  ve satıcının yerleşim yerlerindeki Tüketici Mahkemeleri tüketici mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.

 

YÜRÜRLÜK

Alıcı ve satıcı tarafından sözleşmenin imzalanması  durumunda taraflar  iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

 

 

BİLDİRİMLER

Müşteri iş bu sözleşmeyle üyelik için vermiş olduğu cep telefonuna SMS yoluyla, email adresine mail yoluyla kampanya ve indirimler hakkında bilgi mesajı gönderilmesine muvafakat eder. Müşteri bu konudaki muvafakatini dilediği zaman geri alma hakkına sahiptir.

 

EVGÖR MOBİLYA TEK.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.